Выбери любимый жанр

Выбрать книгу по жанру

Фантастика и фэнтези

Детективы и триллеры

Проза

Любовные романы

Приключения

Детские

Поэзия и драматургия

Старинная литература

Научно-образовательная

Компьютеры и интернет

Справочная литература

Документальная литература

Религия и духовность

Юмор

Дом и семья

Деловая литература

Жанр не определен

Техника

Прочее

Драматургия

Фольклор

Военное дело

Последние комментарии
оксана2018-11-27
Вообще, я больше люблю новинки литератур
К книге
Professor2018-11-27
Очень понравилась книга. Рекомендую!
К книге
Vera.Li2016-02-21
Миленько и простенько, без всяких интриг
К книге
ст.ст.2018-05-15
 И что это было?
К книге
Наталья222018-11-27
Сюжет захватывающий. Все-таки читать кни
К книге

Катастрофа в раю. - Лигостов Вильям - Страница 16


16
Изменить размер шрифта:

- Ти житимеш, прекрасний пришельцю... Я повірила тобі, хоч і не зрозуміла, що ти говорив. Я люблю тебе... Можеш дати мені ім’я. Хочеш? Називай мене по імені, яке тобі найбільше подобається. Я навіть одягатися можу, якщо тобі це так приємно. Любчику мій, любчику..

О господи! Тільки лірики й бракувало! Знайшлася спільниця...

Поблизу зашелестіло листя, застрибало по стовбурах світло ліхтарика. Дві постаті заклякли біля нас: “Ми тут, наша володарко”.

Обережно поклали на носилки. Вона йшла поруч і тримала в руках мою руку. Я цілком усвідомлював трагікомічність свого становища і все ж розчулився. Може, причиною тому були мерехтливі зорі, загадкові шерехи ночі, погойдування носилок... Я пройнявся ніжністю до кібертонки. Розчулився, як хлопчисько. Що не кажіть, а вона зв’язувала мене з цим світом, з життям. Вона тримала мою руку...

Так ішли і йшли. І до мене поверталося бажання жити, поверталася віра в якийсь-хай найдивбвижніший - щасливий кінець. Я лише боявся, що кібертонка випустить руку. Якщо станеться таке - моє життя обірветься... Ще безглуздіші, ще наївніші думки пролітали в голові... Мене лихоманило.

Добре пам’ятаю, як ми опинилися на порожньому майдані перед Палацом праці. Кібертонці вже давно скінчили роботу, в Палаці не світилася жодна лампочка. Тільки біля Палацу щось гуло і брязкало. Вдень такого шуму не чув. Тепер він виразно долинав з-під землі. Певно, роботи готують кібертонцям роботу на завтра.

Носилки засунули в атомокар. Кібертонка відпустила роботів, примостилася біля мене і тихо наказала водієві:

- До медмістечка. Швидко і плавно. Цей кібертопець важкопоранений.

Атомокар рушив.

ПОДАЧА ВОСЬМА

ЩЕ ОДНЕ ДИВО В РАЮ -

Я ВОСКРЕСАЮ і СТАЮ БЕЗСМЕРТНИМ

ЗАВДЯКИ САМОЗВАНЦЮ ГРИЦЬКУ ХАЛЕПІ.

РАЙСЬКА КІНОКАМЕРА - У МЕНЕ!

Роботи-асистенти в бездоганно випрасуваних білих трусиках метушилися навколо мого тіла, надійно прив’язаного до холодного операційного столу. Прикладали мені до тулуба якісь дротики, раз у раз заглядали в таблиці, в грубезні довідники. Попід стінами операційної вишикувались високі білі шафи з численними вічками, сигнальними лампочками, стрілками. Діагностична апаратура, певно.

Минула година, друга... Скільки можна порпатись? Коли врешті-решт почнуть? Робот-хірург не розділяв мого нетерпіння, незворушно заклякнувши в низенькому зручному кріслі. Ніби він на пляжі, а не в операційній. Хірург нічим особливим не відрізнявся від інших роботів, тільки тім’я і спина густо подірявлені отворами для штепселів. Та на кожній руці не по п’ять, а по десять пальців-маніпуляторів.

Нарешті один з асистентів сказав:

- У наших еомах, шеф, не зафіксованожодної подібної історії хвороби. Рідкісний випадок.

- Що ж, оперуватимемо поетапно, - спокійно зауважив шеф. - Почнемо з ніг. Що там у нього?

- Перелом обох вище колін.

О господи! Скільки метушні - й такий звичайнісінький діагноз! Та помацали б руками і...

- Ви будете починати?! - запитав у хірурга.

Хірург навіть не поворухнувся.

- Заспокойтесь, мій володарю. Ми ще мусимо дослідити загальний стан організму - роботу серця, тиск крові, кількість еритроцитів... Потім програємо кожен етап операції на моделі.

Білі шафи знову замиготіли сигнальними лампочками, численними стрілками. Одна з них так і випльовувала нескінченну широку стрічку, покреслену зигзагами.

Після впорскування паралізину не відчував не тільки лівого боку, а й всього тіла. Навіть голова стала невагомою і ніби відокремилася від тулуба. Ось вона, здається, гойдаючись, піднялась над столом, попливла мильною бульбашкою попід стелею. Нічого вже не бачив, нічого не тямив, та свідомість все-таки працювала. За кілька хвилин почув:

- Інфаркт міокарду, ліва частина тіла паралізована, шефе.

- Що ж, доведеться вмонтувати йому штучне серце. Поки поратимуся з ногами, замовте серце. Параметри виміряли? От і добре... Приступимо? Підключайте мене до .блока стеження. Діагностики, увага! Програйте післяопераційний період. Почали!

Боже! Що вони збираються зі мною робити? Хотів закричати, зупинити надто енергійних ескулапів, але ж не міг і язиком ворухнути.

Тишу зрідка порушували короткі команди, холодне клацання металічних інструментів. Майже заспокоївся. Смерть тепер уявлялась найлегшим і найщасливішим завершенням всього, що пережив. Але незабаром мій спокій як водою змило,

- Гляньте, може, йому там ще щось замінити треба? - голос шефа.

Ну й душогуби! Краще б уже прирізали, ніж отак знущатися. Все-таки перед ними людина, вінець природи, а не набір гайок і кронштейнів...

На запитання хірурга миттю відгукнулись:

- У пацієнта мозок не зовсім нормальний. Гіпертрофована кора. Може, зменшити її? Чи просто активізуємо гіпоталамус - центр СІ?

- Хм... Зрозуміти не зрозумів, але цікаво. Думаю, не не слід втручатися. Залишимо цей екземпляр мозку для музею. Закодуйте основні характеристики, потім сформуємо діючу модель...

“Слава тобі господи!” - подумки зітхнув я і остаточно втратив жалюгідні залишки свідомості. Та й хто, скажіть, витримав би на моєму місці?

...Коли розплющив очі, навколо сновигали все ті ж асистенти, а в кріслі сидів все той же шеф.

Невже й досі не впорались?

Тим часом асистент оголосив:

- Все гаразд, шеф. Кістки зрослись. Наповнення серця в межах норми. Все інше теж - як в аптеці! Зокрема...

Ні, щось не те. Невже вони таки переполовинили мої клепки... І на Землі багато чудес. Але такого... Внесли майже труп, а назад можу вийти сам?

- Мені можна встати?

- На жаль, мій володарю, поки що ні. Ви будете під нашим наглядом ще три дні, - відповів хірург. - Як-не-як, комплексна операція;..

Мене переклали на каталку і повезли. Не відчував аніякого болю, ніякої втоми. Ніби на світ заново народився.

У палаті на стільці біля ліжка сиділа моя кібертонка. Вона встала і допомогла роботам-санітарам перекласти мене з каталки на ліжко. Санітари вийшли.

- Ну от, любчику, а ти боявся...

Я не міг не поділитися своїми враженнями-тут справді чудодійні лікарі! Чи не оволоділи вони секретом цілющої води? Ліг на стіл трупом, а... Кібертонка усміхнулась.

- Та ти ж, любчику, після операції спав... Дуже довго спав... День і ніч, іще день і ніч, іще... Я сиділа біля тебе.

Он воно що... Допіру лікарі, виходить, перевіряли якість своєї роботи. Але все одно молодці!

- Привіт тобі від Ерудита. Він передав для тебе щось... ну, не знаю... Там, у коридорі, стоїть.

Кінокамера! Ось вона, жіноча самовідданість і самопожертва. Звичайнісінька змова, примітивна інтрига! Але стривай... Якщо Ерудит і вдався до її послуг, то вона нічого не знає. Вона не підступна, чинить від чистого серця. Та й, зрештою, це, мабуть, єдиний вихід із становища... З кібертонцями, сам же переконався, умовитися про щось неможливо. Поїду з роботами, капсулу заберу. А прибудуть наші, видно буде... Гуртом щось зметикуємо.

- Ти ще не придумав для мене імені? - Щоб мене грім побив, у її очах світилась непідробна щирість, готовність любити і скорятися.

- Ще не придумав, та це не так складно. Яке ж ім’я тобі дати? Стривай! Я зустрів тебе в раю, ти з раю - тож чому б тобі не зватись Раєю? Рая, Раїса...

- Ра-ї-са... - її довгі віг затріпотіли. - Ра-ї-са! Гарно як. А тебе ж як називати?

- Григорієм. Гри-го-рій.

Щойно охрещена кібертонка повторила кілька разів моє ім’я й щасливо засміялася. Засміялася без видимої на те причини, безневинним сміхом дитини.

Щось та відбулося з нею. Якісь незрозумілі зрушення психіки... Дивно тільки, що спричинився до цього я. На Землі ж не викликав у жінок не те що психічних зрушень, а й просто уваги. Хоч у космосі вибився в мужчини!