Выбери любимый жанр

Выбрать книгу по жанру

Фантастика и фэнтези

Детективы и триллеры

Проза

Любовные романы

Приключения

Детские

Поэзия и драматургия

Старинная литература

Научно-образовательная

Компьютеры и интернет

Справочная литература

Документальная литература

Религия и духовность

Юмор

Дом и семья

Деловая литература

Жанр не определен

Техника

Прочее

Драматургия

Фольклор

Военное дело

Последние комментарии
оксана2018-11-27
Вообще, я больше люблю новинки литератур
К книге
Professor2018-11-27
Очень понравилась книга. Рекомендую!
К книге
Vera.Li2016-02-21
Миленько и простенько, без всяких интриг
К книге
ст.ст.2018-05-15
 И что это было?
К книге
Наталья222018-11-27
Сюжет захватывающий. Все-таки читать кни
К книге

Putyin Hitlerre Meg - Рыбаченко Олег Павлович - Страница 4


4
Изменить размер шрифта:

  Az emberiség történetének lakosságát és területét tekintve a legnagyobb talán a Brit Birodalom volt gyarmatokkal és uradalmakkal. De ez is elég gyorsan szétesett. És ott volt a spanyol gyarmatbirodalom is, amely még korábban összeomlott.

  A cári Oroszország II. Miklós uralkodása alatt elérte csúcspontját, és Japánnal ütközött. És mintha megerősítené azt a tényt, hogy létezik birodalmi ellenes erő, a cári csapatok elvesztették ezt a háborút. És mintha a gonosz sors üldözte volna őket. Annyi kudarc és balszerencse volt abban a háborúban, az elejétől a végéig. Tehát ezek után ne higgy minden hatalom sorsában.

  Aztán az első világháborúban nem volt túl szerencsés, volt katonai, sőt inkább palotapuccs. Ezt követően egy illegitim ideiglenes kormány került hatalomra.

  No, és akkor a bolsevikok a polgárháborúval. Nos, igen, Sztálin alatt a birodalom új felemelkedése következett be, de hatalmas vérontás árán. A vezér halála után pedig megtörtént a huszadik kongresszus és a kultusz összeomlása. A Szovjetunió pedig már Hruscsov alatt kezdte elveszíteni pozícióit.

  Aztán Gorbacsov elvette és befejezte a szovjet birodalmat. Ráadásul nem lehet azt mondani, hogy Mihail Szergejevics szándékosan tette. Aztán mindenkit elnyelt a peresztrojka őrülete. És személy szerint Vlagyimir Putyin, bár KGB-tiszt, lelkes demokratává változott. És a GKChP ellen volt, és örült az SZKP összeomlásának is. És ő lett Szobcsak jobb keze. És aktívan támogatta Jelcint. Beleértve 1993 októberét. Igen, a Szovjetunió összeomlása az volt, de az emberek többsége és különösen az elit örült!

  Illetve az emberek nem bánták, de az elit nagyon örült. Főleg Közép-Ázsiában, ahol mindenki nagyon jól emlékezett arra, hogyan üldözte a KGB a helyi mágnásokat a gyapotüzletben.

  Röviden, akkor a kilencvenegyedik Szovjetunió a Bose-on nyugodott. És talán csak Vlagyimir Zsirinovszkij morgott egy kicsit, így a show kedvéért. Vagy talán a közönségnek játszik, vagy szeretne kitűnni.

  Aztán ott volt Jelcin uralma. Egyesek számára nagyszerű lehetőségek, mások számára a nélkülözés és szörnyű problémák ideje. Maga Jelcin meg sem próbálta összeragasztani a Szovjetunió birodalmát, hanem csak Csecsenföld ellenőrzése alá vonását. És milyen heves ellenállást váltott ki. Az országon belül is. És még a Gaidar's Choice of Russia is ellene emelt szót. Ahogy a kommunisták is. Csak Zsirinovszkij támogatta ezt a háborút. De talán ezért ásta alá saját minősítését, és megfosztotta magát attól az esélytől, hogy új orosz cár legyen.

  Zsirinovszkij természetesen karizmatikus vezető volt. De nem volt benne sem bátorság, sem akarat. Különösen nem volt szükség a has korrodálására, amikor az emberek jelentős része éhezik. És a diéta és a testmozgás.

  Nos, oké, Zsirinovszkij meghalt. És a király elvesztette kedvenc bolondját. Ami nagyon vicces és vicces volt. Szórakoztatott és feldobott. De nem sok valódi értelme és haszna volt belőle. Éppen ellenkezőleg, Zsirinovszkij túlságosan radikális hazafi volt, sőt, talán karikatúra is. És úgy tűnt, nevetségessé tette a hazaszeretetet. Nos, mint a jó katona Schweik, ő is Ausztria-Magyarország hazafiának karikatúrája volt.

  És vicces volt, de inkább káros az ügyre. De mindazonáltal a király nincs jól és unatkozik bolond nélkül. Itt Dmitrij Medvegyev nyilvánvalóan nem vonzódik ehhez a szerephez.

(window.adrunTag = window.adrunTag || []).push({v: 1, el: 'adrun-4-390', c: 4, b: 390})

  Vlagyimir Putyin Hitler testében nagyot sóhajtott. Még nem szokott hozzá az új testhez, és a múlt emlékeiben élt. És ez kétértelmű volt, különösen az elmúlt években. Putyin azonban természetesen szerencsés uralkodó volt. Például egy olyan ritka szerencseajándék, mint a szeptember 11-i terrortámadás. Ez valóban nagy siker. Ahelyett, hogy magukkal harcoltak volna a tálibokkal, az amerikaiakat az Egyesült Államok számára szükségtelen mészárlásba hurcolták.

  Ez például ugyanaz, ha Hitler húsz évig harcolt Nagy-Britanniával és a jenkikkel, minthogy megtámadja a Szovjetuniót. És maga Sztálin választhatta meg ebben az esetben azt a pillanatot, amikor lecsap. És ne ess magad szörnyű csapás alá.

  De Hitler képes volt megelőzni Sztálint. És itt az eredmény - a németek Moszkva közelében. És ha a tél enyhébb és szárazabb lett volna, akkor talán magában a fővárosban lettünk volna.

  Igen, Sztálinnak itt szerencséje volt. Bár másrészt, hát miért a legsikeresebb uralkodók, azok, akik ilyen kegyetlenek? Itt ő Vlagyimir Putyin, persze, nem Sztálin. De lehet, hogy ezért nem adták neki Ukrajnát?

  Mit lehet mondani Hitlerről? Egyrészt voltak fenomenális sikerei, másrészt katasztrofális kudarcai. Egyfajta vagyon nevetett Adolfon - önbizalmat adott magának. De aztán elhagyta és bekerítette. És annyi áldozat és veszteség volt mindkét oldalon.

  A Szovjetunió nem sokat nyert ebben a háborúban. A területszerzések csekélyek voltak. Sőt, Sztálin ingyen és Lengyelország kérése nélkül odaadta Breszt és Bialystok egy részét. És nem sokat kaptak. Jobb lenne, ha ez a háború nem létezne. A Szovjetunió lakossága 170 millióra csökkent. II. Miklós cár-atya alatt pedig 1914-ben már 180 millió ember volt. Tehát az orosz cár-atya nőtt, Sztálin pedig elvékonyodott.

  A németek pedig sokat veszítettek Hitler alatt. Bár Európa és Lengyelország elfoglalása mindössze harmincezer megölt áldozatba került. Sztálin a Finnországgal vívott háborúban 126 ezret veszített, ami sokkal jelentősebb. Igen, így lett gallimo.

  Jó volt bekerülni Sztálin testébe, mielőtt a náci Németország megtámadta a Szovjetuniót. És csinálj valamit. Tényleg, mi is ez pontosan? Üsse meg magát, ahogy Suvorov-Rezun tanácsolta? Ennek megvannak az előnyei és hátrányai.

  A hátránya különösen az, hogy a szovjet csapatok még nem állnak készen a támadásra. Különösen az új tankokat és repülőgépeket nem sajátították el megfelelően a csapatok. A jó hír az, hogy a németek nem számítanak megelőző csapásra. És meglepődhetnek. Igen, és a szovjet csapatok sokkal nagyobbak voltak, és jobban megtanították támadni, mint védekezni. A valós gyakorlat egyébként azt mutatta, hogy a nácik sokkal jobban tudnak támadni, mint védekezni.

  Például, ha a nácik nagyszerűen haladtak előre, és negyvenkettő bukására két római birodalomhoz hasonlítható területet foglaltak el. Aztán védekezésben gyorsan összeolvadtak.

  A Kurszki dudortól számítva, ahol a németek utoljára megpróbáltak jelentős stratégiai offenzívát indítani és a kezdeményezés megragadásával megfordítani a háború hullámát, Sztálinnak mindössze kilenc hónapja volt Ukrajna és a Krím visszafoglalása. Nos, ha Galíciát számoljuk, akkor hozzáadhat még egy párat. Összességében a németek nem bírták ki két évig a kurszki csata után.