Выбери любимый жанр

Выбрать книгу по жанру

Фантастика и фэнтези

Детективы и триллеры

Проза

Любовные романы

Приключения

Детские

Поэзия и драматургия

Старинная литература

Научно-образовательная

Компьютеры и интернет

Справочная литература

Документальная литература

Религия и духовность

Юмор

Дом и семья

Деловая литература

Жанр не определен

Техника

Прочее

Драматургия

Фольклор

Военное дело

Последние комментарии
оксана2018-11-27
Вообще, я больше люблю новинки литератур
К книге
Professor2018-11-27
Очень понравилась книга. Рекомендую!
К книге
Vera.Li2016-02-21
Миленько и простенько, без всяких интриг
К книге
ст.ст.2018-05-15
 И что это было?
К книге
Наталья222018-11-27
Сюжет захватывающий. Все-таки читать кни
К книге

Putins DienĀs Uz Hitleru - Рыбаченко Олег Павлович - Страница 2


2
Изменить размер шрифта:

  Taču Hitlera atmiņa liecināja, ka Špērs vēl nebija saņēmis Reiha bruņojuma un munīcijas ministra amatu. Un, iespējams, tas bija viens no galvenajiem nacistiskās Vācijas sakāves iemesliem. Ja tik enerģisks ministrs būtu iecelts agrāk, karu gaita būtu citāda.

  Tomēr Hitleram ne tikai izdevās šajā ziņā iedoties. Piemēram, viņš apturēja vācu tankus netālu no Dukera, un rezultātā četrsimt tūkstošiem britu un simts tūkstošu franču izdevās aizbēgt uz Lielbritāniju. Un, ja šo karaspēku sagūstīja Hitlers, tad varbūt pat Čērčilam bija jāiet pie miera. Kopumā, protams, lēmums cīnīties ar Vāciju, kas pārņēma savā kontrolē gandrīz visu kontinentālo Eiropu, bija idiotisks.

  Bet tas bija Čērčils, kurš izglāba Krieviju vai PSRS.

  Ja nebūtu otrās frontes, Staļina izredzes pret Trešo Reihu un tā satelītiem būtu gandrīz nulle.

  Tātad... Putins nolādēja. Viņam nepatika Čērčils. Varbūt pret šo vadītāju pat bija slēpta skaudība. Galu galā Čērčils palika vēsturē kā leģenda un džentlmenis.

  Un Krievijas prezidentu sauc: Vovka-Kains! Viņš tiešām Krievijas un pasaules vēsturē tagad tiek atcerēts ar nelaipnu vārdu. Jā, viņš atraisījās - neizturēja kārdinājumu un uzsāka lielu karu. Lielākā kļūda un, pirmkārt, morālā: šī ir kampaņa pret Kijevu. Savulaik, kad Gruzijā bija karš, diktators gribēja uzbrukt Tbilisi. Bet Krievijas oficiālais prezidents un augstākais komandieris Dmitrijs Medvedevs kategoriski iebilda pret to. Un man bija jābeidz cīnīties. Piecu dienu karš, viens no īsākajiem pasaules vēsturē un, iespējams, ātrākais Krievijas vēsturē, ir beidzies. Simt seši karavīri tika zaudēti, gruzīni zaudēja nedaudz vairāk. Tad radās īgnuma sajūta, ka viņi neizmantoja izdevību Gruzijas okupācijai. Bet Dmitrijs Medvedevs diezgan loģiski paskaidroja, ka pat tad, ja viņiem izdosies ātri ieņemt Kaukāza republikas teritoriju, Krievijas armiju gaida partizānu karš. Turklāt man jau acu priekšā bija Irākas piemērs, kuru amerikāņi ieņēma trīs nedēļu laikā, taču saskārās ar tādu partizanizāciju, ka bija spiesti no turienes doties prom, zaudējot piecus tūkstošus tikai nogalināto.

  Jā, un Afganistāna ir tā pati... Turklāt Gruzija ir kalnaina valsts, un tur tiešām var partizāt no un uz turieni. Turklāt čečenu pretestība vēl nav beigusies. Doku Umarovs vēl bija dzīvs, un partizānu karš norisinājās ne tikai Čečenijā, bet arī gandrīz visā Ziemeļkaukāzā. Un Gruzijas okupācijas gadījumā kaukāziešiem palīdzētu visi kolektīvie Rietumi. Un arī islāmisti sāktu saņemt palīdzību un pacelt galvas.

  Tātad Dmitrijs Medvedevs tajā laikā parādīja veselo saprātu. Un, iespējams, tas bija viens no nedaudzajiem gudrajiem lēmumiem, ko viņš pieņēma.

  Taču arī karš ar Ukrainu šķita samērā viegls. Tātad slāvu brāļa karaspēks 2014. gada un 2015. gada ziemas cīņās sevi parādīja ļoti slikti, un, protams, radās iespaids, ka ienaidnieks ir nulles karavīrs.

  Nu gluži otrādi, par krievu armiju, īpaši pēc Sīrijas, pārspīlētām idejām. Piemēram, mēs esam tehnoloģiski visspēcīgākie pasaulē. Un mest cepures visiem.

  Šķiet, ka daudzi tā domātu, ja viņi būtu Putins. Un droši vien amerikāņi nebija viltīgi, sakot, ka Krievijas armija Kijevu var ieņemt trīs dienu laikā. Viņi arī acīmredzot domāja, ka Krievija ir pārāk spēcīga, bet Ukraina ir vāja. Bet... Jau pirmajās dienās Krievijas izlases vienības cieta smagus zaudējumus un kļuva skaidrs, ka zibenskari ir izgāzies.

(window.adrunTag = window.adrunTag || []).push({v: 1, el: 'adrun-4-390', c: 4, b: 390})

  Karš turpinājās, ne tā, kā viņš gribēja. Varbūt vajadzēja noslēgt mieru, īpaši pirmajā kara mēnesī, kad bija vislielākie panākumi. Bet, protams, es gribēju vairāk. Tad zaudējumi pieauga. Un tad augusta beigās un rudenī ukraiņi guva taustāmus panākumus kaujas laukos. Viņi izsita krievu karaspēku no Harkovas apgabala un daļēji Luganskas un atkaroja Hersonu un teritoriju aiz Dņepras. Toreiz ukraiņi nevēlējās citu pasauli, dažiem patīk atgriešanās pie 1991.gada robežām.

  Man bija jāizsludina mobilizācija un jāpārvieto papildu karaspēks. Un ziemā mēģināt vēlreiz, virzīties uz priekšu ...

  Vladimirs Putins ir spītīgs cilvēks. Lai gan vēsture māca, ka spītība var būt ārkārtīgi bīstama. Piemēram, Hitlers būtu vismaz daļēji saglabājis savu režīmu un varbūt arī savu ādu, ja agrāk būtu devies mierā. Šeit Hirohito spēja glābt savu dzīvību un pat imperatora titulu, pat ja viņš zaudēja reālo varu. Un apsēstais fīrers zaudēja visu. Jūs varat atcerēties Ivanu Briesmīgo! Kura, piedāvāja pasaulei, un daļu no Livonijas, ieskaitot Narvu un Derptu. Bet Ivans Bargais gribēja Livoniju pilnībā. Un viņš turpināja karu ar Zviedriju un Sadraudzības valstīm. Nu nācās arī atvairīt Krimas hana reidus. Īsāk sakot, viņš zaudēja visu, ko bija ieguvis, un viņam bija jāatdod daļa no sava. Un karš ilga divdesmit piecus gadus. Jā, bija piedzīvojums.

  Vai Putins tomēr ir saistīts ar pagātni un pagātni? Jāizlemj, ko darīt tagadnē? Vai arī turpināt karu ar PSRS, ņemot vērā iepriekšējās Trešā Reiha kļūdas. Vai tomēr mēģināt izlīgt mieru ar Staļinu. Tomēr tālāk nogalināt savus senčus nav īpaši patīkami. Bet ja varētu apvienoties ar komunistiem, pret nīsto Lielbritāniju un Ameriku, tas būtu forši!

  Patiesībā Putins, cīnoties pusotru gadu, nespēja uzvarēt Ukrainu, turklāt tur cieta sakāves, un pat talibi atklāja otro fronti dienvidos. Un šeit ir iespēja! Jūs varat sasniegt daudz. Un varbūt pat kļūt par pasaules valdnieku!

  Vladimirs Vladimirovičs iesmējās un pasmaidīja savās īsajās ūsās. Lai ko viņi teiktu par Hitleru, viņš divu mēnešu laikā iekaroja gandrīz visu Eiropu. Polija, kas tolaik iedzīvotāju un teritorijas ziņā bija salīdzināma ar Ukrainu, tika uzvarēta divu nedēļu laikā. Un pusotra mēneša laikā tika sakauts Francijas, Lielbritānijas, Beļģijas, Holandes karaspēks. Vairāk nekā četri miljoni cilvēku tika sagūstīti vien. Šeit ir sasniegums.

  Jā, un PSRS cieta milzīgus zaudējumus un gandrīz tika sakauta. Bet gandrīz viss. Tad decembrī būs pagrieziena punkts. Un mums ātri jāpanāk miers ar Staļinu. Bet jautājums ir, kā sevi attaisnot ar savu vidi? Galu galā šķiet, ka uzvara Krievijā ir tik tuvu, un pēkšņi pasaule?

  Kā jūs varat to izskaidrot savējiem? Turklāt vēl nav zināms, vai Staļins pieņems miera priekšlikumu. It īpaši, ja no viņa tiek prasītas teritoriālas piekāpšanās. Pasaule bez aneksijām un atlīdzībām izklausās skaisti, bet pēc tam, kad Vācija būs tik daudz uzvarējusi un pat atdevusi savam sabiedrotajam kādu zemi, tā izskatīsies pēc koncesijas nodevības.

  Šeit, protams, rodas nopietnas problēmas. Hitleram būtu daudz vieglāk trāpīt nedaudz agrāk, pirms uzbrukuma PSRS. Tad Barbarossa plānu varēja atcelt, un tā vietā varēja veikt operāciju Jūras lauva, sagūstot Lielbritāniju un pēc tam Ikaru, sagūstot Islandi. Tikai daži cilvēki zina, ka fīreram bija plāni arī šim nolūkam. No vienas puses, šķiet, ka Trešajam reiham Islande nav vajadzīga, bet, no otras puses, galvenais mērķis bija pasargāt sevi no ASV uzbrukumiem. Tomēr Hitlers šajā gadījumā riskēja ilgstoši iegrimt karā ar Ameriku.